Jak zwiększyć szanse na dobrą inwestycję w nieruchomości?

Mając pewien kapitał rozsądny zarządca myśli o tym, co zrobić aby go utrzymać, ale i doprowadzić do jego powiększenia, stąd też inwestycje. By doprowadzić do zwielokrotnienia zasobów pieniężnych, inwestorzy decydują się na zakup nieruchomości, które uznawane są jako jedne z najbardziej dochodowych lokat kapitału. W jaki sposób inwestować w nieruchomości, by rzeczywiście było to opłacalne?

Przemyślane inwestowanie w nieruchomości

Przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości, należy przede wszystkim dobrze zaplanować, w jaki sposób chcemy czerpać z niej zyski. Przykładowo, można kupić mieszkanie, by je wynajmować, ale równie dobrze można zamiast wynajmu przeprowadzić generalny remont i sprzedać je w cenie o wiele wyższej, niż cena kupna i w ten sposób wygenerować zysk. Najważniejsze w inwestowaniu jest rozsądne podejście do lokowania kapitału.

Obok kwestii planu dotyczącego czerpania zysków z nieruchomości, należy bardzo dokładnie przyjrzeć się rynkowi. Oczywiście, każda inwestycja wiąże się z ryzykiem, ale by je zminimalizować, należy podejść do sprawy ze spokojem i dużą dokładnością. Analiza rynku nieruchomości, a być może znalezienie profesjonalnego doradcy sprawi, że prawdopodobieństwo realnych zysków zdecydowanie wzrośnie.

Jakie nieruchomości przynoszą największe zyski?

Szukając pomysłu na inwestycję należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Rodzaj nieruchomości jaki wybierzemy zależy w pierwszej kolejności od zgromadzonego kapitału lub też od naszych możliwości kredytowych, a w dalszych krokach od tego, jakie ryzyko inwestycyjne jesteśmy w stanie podjąć. Inwestowanie w nieruchomości w najczęstszej formie sprowadza się do zakupu mieszkania lub mieszkań z przeznaczeniem na wynajem. Ciekawą, ale i bardziej niepewną lokatą kapitału jest wybór lokali użytkowych, czyli takich, które mogą być wynajmowane dla handlu, czy usług.  Biorąc pod uwagę apekty takie jak lokalizacja nieruchomości, jej stan techniczny, możliwość dostosowania do potrzeb wynajmującego, ale i gwarancji, że lokal będzie stale wynajmowany, inwestor może zyskać o wiele więcej, niż w przypadku kupna mieszkania.

Inwestowanie w nieruchomości komercyjne, mimo że wymaga większych nakładów finansowych, jeśli jest rozsądnie przeprowadzone, gwarantuje zwrot zainwestowanych pieniędzy, ale i późniejszą możliwość zarobków. Jest to opcja dla osób, które na realne zyski mogą poczekać i nie zależy im na jak najszybszym zwrocie ulokowanego kapitału.

Ciemne strony inwestycji w nieruchomości

Oprócz rozlicznych zalet, inwestycje w nieruchomości mają również negatywną stronę. Przede wszystkim wiąże się to ze wspomnianym wcześniej ryzykiem inwestycyjnym, bowiem nigdy nie wiemy, czy na pewno nasza lokata kapitału przyniesie zyski.  Nasze pieniądze zostają zamrożone na długi czas, a szybkie ich odzyskanie może okazać się trudne. By faktycznie dobrze zainwestować potrzebujemy nie tylko pieniędzy, ale i specjalistycznej wiedzy. Inwestycje w nieruchomości są pełne pułapek, dlatego najważniejszym jest, by jak najlepiej się na nie przygotować.

Więcej informacji: http://higasaclub.pl


Adres i kontakt

HIGASA nieruchomości Sp. z o.o.
ul. Jaśkowa Dolina 132
80-286 Gdańsk
tel: +48 734 732 528