Nieruchomości – zakup czy wynajem?

Osoby chcące się usamodzielnić często zastanawiają się nad tym, czy lepiej w ich przypadku jest nieruchomość zakupić czy wynająć. Zdania są w tej kwestii podzielone, jednak biorąc pod uwagę przyszłość warto zdecydować się na zakup mieszkania. Oczywiście potrzebne są wtedy zdecydowanie większe pieniądze, ale zawsze można zdecydować się na zaciągnięcie korzystnego kredytu bankowego, czy też na poproszenie o pomoc rodziców czy innych członków rodziny.

Zakup jako oszczędniejsza opcja

Zakup nieruchomości jest w przeliczeniu na wizję długoterminową zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem, ponieważ przy wynajmie płaci się naprawdę spore pieniądze, a mieszkanie nie należy do lokatora, tylko do właściciela. Kupując nieruchomość można stać się jej właścicielem, wtedy też ponosi się koszty finansowe i spłaca się ewentualny kredyt, ale płaci się „za swoje”. Wynajem mieszkania skutkuje tym, iż po pewnym czasie ludzie i tak decydują się w końcu na zakup swojego mieszkania, lecz wtedy pod kątem finansowym są na tej inwestycji stratni. Według ekspertów lepiej od razu zdecydować się na kupno nieruchomości, choćby małej.

Jakie nieruchomości wybierać?

Każdy powinien wybierać dla siebie takie nieruchomości, na jakie go stać. Przy zakupie warto jednak kierować się na samym początku metrażem mieszkania, który nie powinien być zbyt wygórowany, aby przy wejściu w dorosłe życie nie wydawać zbyt dużych pieniędzy i nie narażać się na kredyt, który będzie spłacany przez najbliższych kilkadziesiąt lat.

Sprawdź również https://otico.pl/blog/

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*